Klient:
Biznesowy  
pl  
MARKA LUBIANA
Najlepszy wybór dla klientów. Lubiana to nowoczesna polska marka, która wyznacza trendy i dąży do ciągłego rozwoju.
Interesujący, modny design naszej porcelany nie tylko doskonale wpisuje się w światowe kierunki projektowania sztuki użytkowej, lecz także kreuje nowe trendy. A co ważne, kunszt i estetyka produktów idą w parze z ich wysoką jakością, walorami funkcjonalnymi oraz bezpieczeństwem stosowania.

W biznesie ważne są dla nas relacje, dlatego stawiamy na długofalową współpracę, usprawniamy procesy kooperacji z naszymi partnerami. Kierujemy się zasadami etycznymi, takimi jak przestrzeganie prawa, bezstronność i rzetelność postępowania.
Nagrody
O wysokiej klasie i popularności porcelany firmy ZPS Lubiana SA świadczą liczne nagrody, które zdobywaliśmy przez lata. W ogólnokrajowych plebiscytach, programach i konkursach kapituły wielokrotnie wyróżniały zarówno naszą firmę jako organizację, jak i konkretne produkty.
Innowacyjność i jakość produktów
Tworzymy nowoczesną porcelanę najwyższej próby dzięki zastosowaniu maszyn i urządzeń nowej generacji (między innymi: szkliwierek, pras izostatycznych, pieców do wypału, urządzeń do odlewania ciśnieniowego, czyszczarek i obrabiarek cyfrowych).

W centrum wdrożeniowym wykorzystujemy pionierskie rozwiązania i technologie oraz systemy informatyczne, które wspomagają pracę konstruktorów. Współpracujemy też na stałe ze studiami projektowymi w Niemczech i we Włoszech.

Zapoznaj się z ofertą i kupuj online.
W TROSCE O PLANETĘ I NASZE ZDROWIE
Lubiana to marka wielokrotnie doceniana nie tylko za oryginalny design, wysoką jakość i innowacyjność, lecz także za ekologiczny proces produkcji i zrównoważony rozwój firmy. Nasza strategia dotyczy 4 obszarów: ochrony środowiska, zarządzania energią, wytwarzania produktu i odpowiedzialności społecznej.

Strategia zrównoważonego rozwoju
Wyroby firmy Lubiana są wykonane w 100% w Polsce, z surowców naturalnych, bezpiecznych dla zdrowia. Inwestujemy w technologie, aby cykl produkcji był ekologiczny: ograniczał emisję CO2, zużycie wody i ilość odpadów. Stosujemy recykling energii cieplnej, ekokotły i ogniwa fotowoltaiczne. W procesie utylizacji porcelana ma neutralny wpływ na środowisko, a dzięki swojej żywotności służy nam przez lata.

Społeczna odpowiedzialność biznesu
Od lat wspieramy lokalną społeczność – między innymi przekazujemy produkty na aukcje charytatywne. Wspomagamy również młode talenty i promujemy zasady fair play, finansując stroje regionalnych drużyn sportowych. Organizujemy imprezy rekreacyjno-sportowe dla pracowników i ich rodzin oraz uczestniczymy w dniach otwartych szkół. Tworzymy zrównoważone i bezpieczne warunki zatrudnienia.

Marka
z tradycjami

Historia firmy sięga lat 60. XX wieku i obfituje w doniosłe wydarzenia. Jesteśmy dumni, że przeszliśmy tę długą drogę: od przedsiębiorstwa jednozakładowego aż do spółki akcyjnej współtworzącej Polską Grupę Porcelanową, i wciąż się rozwijamy.

1969
Rozpoczęcie działalności Zakładów Porcelany Stołowej „Lubiana” w Łubianie
1992
Przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową spółkę akcyjną Skarbu Państwa
1995
Włączenie spółki przez Skarb Państwa do programu narodowych funduszy inwestycyjnych
2002
Nabycie pakietu większościowego akcji ZPS Lubiana SA przez Zakłady Przemysłu Jedwabniczego Wistil SA (obecnie „WISTIL” Spółka Akcyjna)
2003–
2012
Przejęcie przez ZPS Lubiana SA 99% kapitału akcyjnego Porcelany Chodzież SA oraz 86% udziałów Zakładów Porcelany Ćmielów sp. z o.o.
2018
Powstanie Polskiej Grupy Porcelanowej
2022
Budowa Nowej Hali produkcyjnej
POLSKA GRUPA PORCELANOWA

Łączymy potencjał handlowy i marketingowy, aby jeszcze lepiej odpowiadać na oczekiwania klientów.

Zainspiruj się
Zobacz kolekcję
KONTAKT
Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” SA
83-407 Łubiana (koło Kościerzyny)
SALON FIRMOWY W ŁUBIANIE
Godziny otwarcia:
pon.–sob.: 9.00–16.00
Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 r.” za I i II okres wnioskowany
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 Lubiana