pl  

Czym się kierować przy wyborze porcelany na ślub?

Organizacja ślubu to niepodważalnie trudne i czasochłonne wyzwanie przed którym staje każda Para Młoda – nie zawsze świadoma tego, jak trudną uroczystość przygotowuje. Wybór sali weselnej, a następnie wyposażenia, nakrycia stołu oraz kwiatów jest jednym z kluczowych aspektów tejże organizacji. Jaką porcelanę wybrać, by stół dla gości wyglądał wyjątkowo?

 

Wesele to jeden z najszczęśliwszych, a na pewno najbardziej wyjątkowych dni w życiu każdej Pary Młodej. Nie ma zatem niczego dziwnego w tym, że każdy stara się dopełnić wszelkich starań, by w czasie jego trwania, wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik.Organizacja takiej imprezy to czasem wiele miesięcy podejmowania ważnych decyzji, eliminowanie błędów, wpadek oraz weryfikacja miejsca, produktów i przedmiotów, które wspólnie stworzą atmosferę idealnej imprezy. Jednym z takich kluczowych aspektów składających się na organizację imprezy weselnej będzie wybór porcelany dla gości. Dobra restauracja powinna przygotować dla nas propozycję dobrej jakości porcelany, która urozmaici dekorację stołu, ale także podkreśli charakter serwowanych dań. O co powinni zapytać restaurację Państwo Młodzi, decydując się na wybór porcelany stołowej?

Porcelana na wesele – o co zapytać restaurację?

Dobrej jakości restauracja to taka, która posiada w swoim zapleczu różnorodne wyposażenie stołu. Państwo Młodzi powinni mieć wybór pomiędzy nowoczesną zastawą stołową oraz tradycyjną, wykończoną klasycznie i dość elegancko. Kilka egzemplarzy posiadanej porcelany oraz duża wszechstronność wzorów umożliwi dokonanie wyboru opcji najlepszej do charakteru imprezy. Pamiętajmy bowiem, że w ostatnim czasie tak samo często organizuje się imprezy weselne w stylu boho, jak i w stylu nowoczesnym.

Do sielskich, nieco prowansalskich imprez pięknie wkomponuje się porcelana o zaokrąglonych kształtach, jak również z ręcznie malowanym wzorem. Podkreśli delikatność innych dekoracji i wkomponuje się w bukiety o typowo wiejskim charakterze. Na imprezach weselnych o nowoczesnym zacięciu lepiej serwować dania na porcelanie kwadratowej o zdecydowanych, nieco zaostrzonych rantach. Bardzo dobrze komponują się w tę stylistykę talerze o nieco większym gabarycie i dość głębokie misy do serwowania zup i makaronów.

A na co zwrócić uwagę weryfikując jakość porcelany?

Dobra porcelana jest przede wszystkim biała, ale tak naprawdę biała – nie mleczna, nie szara lub w innym podobnym odcieniu. Oczywiście istnieją na rynku produkty o odpowiednio innym niż białe zabarwienie, ale wówczas powinno być to jednoznacznie określone przez producenta. Jeśli chcemy zaserwować gościom weselnym dania na białej porcelanie to powinien być to produkt o niezawodnej prezencji i pięknie komponujący się z odświętnym obrusem. Dobrej jakości porcelana będzie też delikatnie odbijała rysy podstawionej pod nią ręki. Aby mieć pewność, że mamy styczność z prawdziwą porcelaną wystarczy podstawić taki talerz pod światło.

Czy na imprezę weselną wybierać porcelaną ze zdobieniami, czy bez? To kwestia indywidualnych predyspozycji i zaplecza restauracji, ale w dobrym guście jest wybór porcelany ze złotym obramowaniem lub całkowicie białej. Ślub kojarzy się z imprezą o wyjątkowo eleganckim i wystawnym charakterze, lepiej zatem porcelanę ręcznie malowaną pozostawić na inną okazję! Jeśli szukasz dobrej porcelany na wesele to zapytaj restaurację o tę markę: https://porcelana.pl/marki/lubiana. To jeden z bardziej szlachetnych i sprawdzonych przykładów porcelany, którą wykorzystują restauracje podczas organizacji różnorodnych imprez. Sprawdź, jak zaprezentuje się na Twoim weselu!

 

Kupuj online
Lista salonów
KONTAKT
Zakłady Porcelany Stołowej „Lubiana” SA
83-407 Łubiana (koło Kościerzyny)
SALON FIRMOWY W ŁUBIANIE
Godziny otwarcia:
pon.–sob.: 9.00–16.00
Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 r.” za I i II okres wnioskowany
Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 Lubiana